· שירותים נוספים ·

הוצאת אישורי כריתה

מבחינת החוק כל עץ, אפילו שממוקם בשטח הפרטי שלנו, מוגדר תחת הכותרת "הנטועים בקרקע" ונחשב למשאב טבע ציבורי. העץ הנמצא בחצר ביתנו, אנו נהנים ממנו ואף צריכים לטפל בו, אך בנושא כריתת עצים החוק אומר שהעץ אינו שייך לנו ואנו צריכים לבקש אישור כריתה. על מנת להנפיק אישור כריתה לעץ, יש לקבל על כך אישור מראש ובכתב מהרשויות, ולא אנו מסתכנים בקבלת קנסות היכולים להגיע לסכומים של אלפי שקלים ויותר.

ברמה הביורוקרטית, הנפקת אישורי כריתה מתבצעת באופן שונה בהתאם למיקום הגיאוגרפי. במרבית אזורי הארץ אישור הכריתה יונפק על ידי פקיד היערות הממונה מטעם הקרן הקיימת לישראל או מטעם משרד החקלאות. בשלושת הערים הגדולות ובבאר שבע, מתן אישורי הכריתה יתבצע על ידי הגורם הממונה ברשות המקומית.

ההחלטה האם לאשר כריתת עץ מתבססת על מגוון גורמים ובהם סוג העץ (האם מדובר בעץ נדיר?), גילו, הסיבות בגינן אנו מבקשים לכרות את העץ (סיכונים בטיחותיים, מחלות) ותוואי השטח הנתון. טרם בקשת אישור כריתה מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע. חברתנו תשמח לעמוד לשירותכם במתן חוות דעת ועזרה בהגשת הבקשה באם אין ברירה אחרת. 


גיזום שיחים גדולים וצמחים מטפסים

קיימים שיחים גבוהים ואף מטפסים אשר גדלים בשטחי הגן. בין אם מדובר בגדר גבוהה של פיקוס או צמח מטפס מסוג בגונביליה או קיסוס, אנו נדרשים לטיפול מקצועי מאובטח בגובה. המטפסים נכרכים סביב תשתיות המבנה, קווי החשמל, וסבך ענפיהם נושא משקל כבד. גיזום מסוג זה דורש ידע רב ובדרך כלל אף שילוב ציוד מקצועי מתאים.

גיזום מעת לעת מקל את העומס ומכוון את צימוח המטפסים למקומות נכונים. גדרות חיות ניתנות לעיצוב ויוצרות אופי מיוחד לשטח הגן, גם כאן מדובר בשיחים שגובהם עולה על 2 מ’ ואף הם דורשים ידע מקצועי וציוד מתאים. לאדמה ושמים יש את כל האישורים והביטוחים לביצוע עבודה מסוג זה.


שימור או כרסום גדמי עצים

כאשר נשאר גדם עץ אנו נדרשים לשאלה מה לעשות איתו.
התשובה שלנו משתנה ממקרה למקרה, כאשר השיקולים מתחשבים בצד הבטיחותי ובצד האסתטי – מה לעשות בחלל שנפער במקום בו עמד העץ שנכרת.
במידה והתשתיות התת קרקעיות מאפשרות אנו ממליצים על כרסום הגדם והשורשים, ושתילת עץ חדש במקומו של העץ שנכרת. הכרסום מתבצע עם ציוד יעודי, לעתים במכונה ידנית קטנה, ובמידת הצורך על ידי טרקטור ייעודי לכרסום שורשים. 
כאשר לא ניתן לכרסם, נשקול פתרונות אסתטיים העושים שימוש בגדם, למשל הצבת כד וצמחיה נשפכת, במטרה ליצור תחושת המשכיות והרמוניה בעיצוב המרחב החדש.

 

סגירת תפריט